Bekapcsolható, hogy a program tartsa meg a modellfájl korábbi változatait. Mód van a korábbi automatikus mentések és eredményfájlok megőrzésére is. Ez megkönnyíti a visszalépést a modell valamely korábbi változatához. A kérdéses revízió új modellként megnyitható (akár a meglévő korábbi változatok megőrzésével).
A tárolt változatokat a Fájl / Korábbi változatok… menü pontra kattintva tekinthetjük át.
Kérhetünk róluk előnézetet, nyomon követhetjük a modellben bekövetkezett főbb változásokat (a csomópontok és főbb elemtípusok számának változását), illetve megjegyzést fűzhetünk hozzájuk.
Bármely korábbi változat zárolható (így nem törlődik akkor sem, ha a korábbi változatok száma meghaladta a beállított értéket).
Az AVI mellett ez a böngészőkben könnyen megjeleníthető formátum is elérhető.
Ábrák mentésekor, RTF generálásakor PNG formátum is kiválasztható. Ez a BMP-nél tömörebb, a JPG-nél jobb minőségű, veszteségmentes tömörítést megvalósító formátum.
Az AxisVM alapértelmezésben átlátszó háttérrel helyezi el a feliratokat, de ez a működés kikapcsolható, ilyenkor az ablak háttérszínének megfelelő téglalap kerül a szöveg mögé.
Megjelenítés / Feliratozás / Átlátszó feliratok:
A funkció bekapcsolása esetén (Ablakok / Feliratok átfedésének kiküszöbölése) a program a főablakban megjelenített feliratok kismértékű eltolásával illetve a kevésbé fontos feliratok kikapcsolásával tisztább ábrát hoz létre. Nagyszámú felirat esetén az optimalizálás időigényes lehet.
Átfedés kiküszöbölés nélkül
Átfedés kiküszöbölésével
Elérhető a Megjelenítés / Feliratozás dialógusablakban is.
A Beállítások / Alapbeállítások / Grafikus szimbólumok ablakban módosítható a lokális rendszereket jelző tengelyek színe és vonalvastagsága.
Beállíthatjuk a vonalelemeken megjelenő eredmény diagramok vonalvastagságát és színét, illetve kitöltött diagramok esetén a kitöltés módját (pozitív/negatív szakaszon eltérő színek (pl. rózsaszín/ világoskék), színkódolás szerinti kitöltés erősebb és halványabb színekkel, egyedi szín).
A többszörös hibaüzenetek lista helyett fastruktúrában jelennek meg:
Új vékonyfalú parametrikus szelvények:
A Szelvényszerkesztőben kereszt, 4L, pillangó szelvények is megadhatóak.
Revit modellből változó vastagságú födémek és falak átvétele – REV modul
Sarok letörés, lekerekítés
Vonalak kinyújtása más vonalakig, síkokig
Vonalak levágása más vonalak, síkok mentén
Vonalak kinyújtása közös metszéspontjukig
Üreges Födémek Definiálása:
Parametrikus üreges födémeket definiálhatunk, a lokális x vagy y irányban futó üregek keresztmetszete kör vagy téglalap lehet.
Parametrikus kompozit bordás födémeket definiálhatunk, a lokális x vagy y irányban futó bordák anyaga és keresztmetszete tetszőleges lehet.
Tűz tehercsoportok és bennünk tűz teheresetek hozhatók létre.
Acél anyagú rúd, rácsrúd, borda elemekhez tűzteher-paraméterek rendelhetők, majd ezek alapján elvégezhető a tűzállóság kívánalmainak megfelelő acél méretezés.
Terhek szétosztása az aktív részletek teherpanel alá eső elemeire. Beállítható, hogy az elhelyezett teherpanel lefedje vagy kihagyja a tartományba eső nyílásokat.
A modellen belül több szélnek kitett szerkezetet jelölhetünk ki az őket alkotó teherpanelek kijelölésével. Az egyes alszerkezetek terheit szükség esetén külön teheresetekbe is generálhatjuk. Új szerkezettípusok: szabadon álló félnyereg- és nyeregtető, szabadon álló fal, jelzőtábla.
Rezgésvizsgálat esetén beállítható, hogy merevebb támaszokkal számoljon a program, illetve hogy egy adott magasság alatti tömegeket ne vegye figyelembe (pl. az épület föld alatti részét).
Beállítható a Számítás dialógusablak automatikus bezárása a számítás végén.
Az új, gazdaságosabb méretezési eljárásban már kiválaszthatóak az y és z irányú kihajlási alakok.
A Csak lokális imperfekciók bekapcsolásával el lehet kerülni, hogy a kilendülés hatását kétszer vegyük figyelembe (ha az imperfekciót szerkezeti szinten is megadtuk helyettesítő teherként).
A rezgés válaszfaktorokkal a harmonikus gerjesztésként modellezett lépésterhek hatását vizsgálhatjuk a szerkezeten.
A kapcsolatok adatai bekerülnek a modellfájlba, a kapcsolatok megjelennek a látványterven.
A Táblázatkezelő táblázatai a cellákban megjelenített adatokhoz (pl. tartomány vastagsága, rúdelem szelvénye, hossza, eredménykomponensek értékei stb.) színkódolást rendel (csak a képernyőn). Így gyorsabban felismerhetőek az egyező, nagyobb illetve kisebb értékek.
A funkció a Formátum / Táblázatcellák színkódolása menüpontban ki-bekapcsolható.
A Táblázatkezelő táblázatainak fejlécén egérrel mozogva a rendezhető oszlopok színe szürkéről kékesebbre vált. Az oszlopfejlécre kattintva az világoskékké válik, jobboldalt pedig megjelenik a rendezés irányát jelző szimbólum. A táblázat sorai a megadott feltétel szerint rendeződnek. Több oszlop szerint is kérhetünk rendezést, ekkor a rendezési feltételek a kattintások sorrendjében jutnak érvényre.
Többszörös rendezés esetén a rendezési feltételek sorrendjét a fejlécen jobb gombbal kattintva a helyi menüben ellenőrizhetjük:
Kibővített Vaskimutatás táblázat:
A Táblázatkezelőben a Súlyelemzés / Vaskimutatás táblázat a felületvasaláson túl a gerendák és oszlopok vasmennyiségeit is összegzi.