ARCHIMAGE PLUSZ
Mérnöki Számítástechnikai és Reklám Korlátolt Felelősségű Társaság
Általános Szerződési Feltételek
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
I., ÁLALÁNOS RENDELKEZÉSEK
Az Archimage Plusz Mérnöki Számítástechnikai és Reklám Korlátolt Felelősségű Társaság (a továbbiakban: Forgalmazó) a jelen általános szerződési feltételekkel (a továbbiakban Ászf) tájékoztatja vevőit (a továbbiakban: Végfelhasználó), az általa forgalmazott Termékek megvásárlásának általános szerződéses feltételeiről.
1.,FOGALMAK, ADATOK
1.1. A Forgalmazó
A Termékek kizárólagos forgalmazási jogával rendelkező jogi személy, aki a Termékeket a Végfelhasználók részére értékesíti.
A Forgalmazó adatai:
Cégnév: Archimage Plusz Mérnöki Számítástechnikai és Reklám Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 1031 Budapest, Záhony utca 7. A. ép. 2. em.
Cégjegyzékszám: 01-09- 673184
Bejegyző bíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága
Adószám: 12392166-2-41
Képviselő neve: Kránicz Ferenc
E-mail: info@archimage.hu
1.2. Végfelhasználó: a Forgalmazó által a jelen Ászf szabályai és a vonatkozó jogszabályok szerint értékesített Termékeket megvásárló természetes, vagy jogi személy.
1.3. Gyártó
A Termékek létrehozója, aki a Termékekhez kapcsolódó szerzői jogok jogosultja.
1.4. Termék:
Terméknek minősül valamennyi, a Forgalmazó által értékesített szoftver, mind a szoftver továbbfejlesztése kapcsán megvásárolható valamennyi új verzió (továbbiakban: upgrade), mind az alapszolgáltatást tartalmazó szoftverhez megvásárolható plusz modulok.
1.5. Szerződés:
A Termékek megvásárlása során a Forgalmazó és a Végfelhasználó között létrejövő adásvételi szerződés.
2., A SZERZŐDÉS LÉTREJÖTTE
A Forgalmazó a Végfelhasználó közötti Szerződés a Végfelhasználó által a Forgalmazó részére megküldött megrendeléssel (továbbiakban: Megrendelés) és annak a Forgalmazó általi visszaigazolásával (továbbiakban: Visszaigazolás) lép hatályba. A Szerződés hatályba lépésével a jogviszonyra a Megrendelésben, a Visszaigazolásban és azok mellékleteiben rögzítettek az irányadók. Az ezen dokumentumokban külön nem szabályozott kérdésekben elsősorban a jelen Ászf-ben foglalt feltételek, másodsorban a Ptk.-ban foglaltak az irányadók.
A Szerződés létrejöttével a Forgalmazó a megrendelt Termékek átadását/megküldését/szállítását/hozzáférés bizotosítását, míg Végfelhasználó a vételár megfizetését vállalja.
A Termék megvásárlásával a Végfelhasználó másra át nem ruházható jogot kap arra, hogy a Terméket telepítse és használatba vegye (Licenc jog). Szükség esetén a saját adatokkal feltöltött szoftverről biztonsági másolatot készíthet kizárólag biztonsági vagy archiválási célból.
3., A SZERZŐDÉS TELJESÍTÉSE
A Forgalmazó köteles a Szerződésben foglaltaknak megfelelően, a Szerződésben szereplő határidőre, első osztályú minőségben teljesíteni. Végfelhasználó köteles a Szerződés teljesítése érdekében a teljesítéshez szükséges feltételeket biztosítani.
Forgalmazó a vételár megfizetését követően a Végfelhasználó rendelkezésére bocsátja a Terméket. A Termék használatának megkezdése előtt Végfelhasználó köteles elfogadni a Gyártóval létrejövő Végfelhasználói licencszerződés (továbbiakban: Licencszerződés) rendelkezéseit. Ellenkező esetben Végfelhasználó a Termék használatára jogosultságot nem kap.
4.,VÉTELÁR, FIZETÉSI FELTÉTELEK
A vételárat és a fizetési feltételeket minden esetben a Forgalmazó és a Végfelhasználó között létrejövő Szerződés és annak mellékletei szabályozzák. A vételár teljes kiegyenlítéséig Forgalmazó a Termék feletti tulajdonjogát fenntartja.
5.,MINŐSÉGI KIFOGÁSOK
A minőségi kifogást a megrendelés teljesítését követő 8 naptári napon belül terjeszthet elő Végfelhasználó az érintett Termékek pontos megnevezése, valamint a minőségi hiba és a mennyiség feltüntetése mellett. Amennyiben a minőségi hiba a Végfelhasználónak fel nem róható okból nem volt általa felismerhető 8 naptári napon belül, ezt követően is jogosult minőségi kifogást előterjeszteni a rejtett hiba felismerésétől számított 8 naptári napon belül.
A minőségi kifogással érintett Terméket Forgalmazó megvizsgálja és amennyiben a hiba oka nem elhárítható, Forgalmazó a hibás Terméket kicseréli.
Végfelhasználó jogosult a minőségi kifogásokat közvetlenül a Gyártónak is jelezni.
6.,GARANCIÁLIS FELTÉTELEK
Felek rögzítik, hogy a Termékek a Termékek kapcsán helytállási kötelezettség a Végfelhasználóval szemben kizárólag a Gyártót terheli. Felek rögzítik, hogy Forgalmazót a Termékek működőképessége, továbbfejlesztése kapcsán semmilyen felelősség nem terheli, melyről a Végfelhasználót a Forgalamzó a jelen Ászf-ben, Gyártó a Licencszerződésben tájékoztatja.
A Gyártó kellékszavatossággal tartozik azért, hogy a Termék a megfelelő funkcionalitással és tulajdonságokkal rendelkezik, a rendeltetésszerű használatra alkalmas, megfelel a jogszabályok feltételeinek.
A Gyártó csak a Termék rendeltetésszerű használata mellett, kizárólag az adathordozókra és a hardverkulcsra vállal garanciát. A Termék végfelhasználói kézhezvételétől számított egy éven belül a Gyártó a hibás adathordozót vagy hardverkulcsot díjmentesen köteles kicserélni. A garanciális időn túl a sérült adathordozókat, vagy hardverkulcsot a Gyártó munkadíj és kiszállási díj felszámításával cseréli.
Végfelhasználó tudomásul veszi, hogy a Forgalmazót kártérítési kötelezettség nem terheli.
A Gyártó kártérítési felelőssége legfeljebb a Végfelhasználó által fizetett vételár mértékéig terjed.
7., JOGSZAVATOSSÁGI FELTÉTELEK
Forgalmazó szavatolja, hogy a Termékek vonatkozásában Gyártótól kizárólagos forgalmazási joggal rendelkezik. Ennek megfelelően a Forgalmazó kizárólagosan jogosult a Termékek Magyarország területén történő forgalomba hozatalára.
Forgalmazó szerzői jogokkal nem rendelkezik, a terjesztés jogán túl a szerzői jogok kizárólagos jogosultja Gyártó. A Termékek a szerzői jogra és szellemi tulajdonra vonatkozó jogszabályok védelme alatt állnak, mely jogok jogosultja Gyártó.
A Gyártó a Licencszerződésben vállal szavatosságot azért, hogy hogy a Termékek szerzőjének kizárólag a Gyártó tekintendő, azokon harmadik személynek sem részben, sem egészben nem áll fenn szerzői joga, illetve vagyoni, vagy kizárólagos felhasználói joga (Jogszavatosság).
Végfelhasználó a Termék megvásárlásával a Gyártótól licencjogosultságot szerez az adott Termék használatára. A Végfelhasználó licencjogosultsága mindaddig érvényes, amíg a Gyártó a Terméket újabb verzióra nem cseréli (továbbiakban: Upgrade). Upgrade hiányában Végfelhasználó licencjogosultsága időben nem korlátozott.
A Forgalmazó az általa értékesített Termékekre vonatkozólag Végfelhasználó részére a Gyártó által meghatározásra kerülő feltételekkel biztosítja az esetleges Upgrade-ek megjelenésekor azok megvásárlását.
8.,ELÁLLÁS
A távollevők között kötött szerződésekről szóló, 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet szabályozása értelmében az elállás rendelkezései kizárólag a fogyasztónak minősülő vásárló esetében alkalmazhatók.
A Végfelhasználó a Termék telepítése előtt indoklás nélkül élhet a 15 napos elállás jogával. Elállás esetén a Terméket eredeti állapotában, sértetlenül köteles visszaküldeni Forgalmazó részére. A Termék vételára a Termék beérkezése és átvizsgálása után visszatérítésre kerül a Végfelhasználó részére.
Amennyiben a Végfelhasználó elállási jogával élni kíván, úgy köteles elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát elküldeni (postai levél vagy email) a Forgalmazó honlapján feltüntetett elérhetőségekre.
Elállás esetén a Végfelhasználónak haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlését követően 15 napon belül vissza kell juttatnia a Terméket a Forgalmazó honlapján feltüntetett címre (1031 Budapest, Záhony utca 7. A. ép. 2. em.). A Termék visszaküldésének költsége a Végfelhasználót terheli.
Elektronikus kézbesítés, illetve kizárólag elektronikus Termékek (pl. Upgrade, anyagtalan, virtuális, digitális letölthető termékek) esetében végfelhasználói elállásra kizárólag a kézbesítés előtt van lehetősége a Végfelhasználónak! Ilyen esetben Végfelhasználó elállási szándékát köteles haladéktalanul jelezni elektronikus úton, email levél útján a rendelés azonosítószámának megadásával.
9., ADATOK KEZELÉSE, GDPR
A Forgalmazó a vásárláshoz megadott végfelhasználói adatokat minden esetben az Általános Adatvédelmi Rendelet (az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE, továbbiakban: GDPR) előírásainak megfelelően, biztonságosan és bizalmasan kezeli.
A Forgalmazó részletes adatkezelési szabályzata mindenkor elérhető a Forgalmazó honlapján.
A Végfelhasználó hozzájárul ahhoz, hogy a Forgalmazó a Szerződés teljesítése céljából megadott személyes adatait az adatkezelési szabályzatban meghatározott célból és módon rögzítse és kezelje.
10., PANASZKEZELÉS
Végfelhasználó a Forgalmazó tevékenységével kapcsolatos kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő:
Levelezési cím: 1031 Budapest, Záhony utca 7. A. ép. 2. em.
Telefonszám: 06 (1) 453-0323
E-mail: info@archimage.hu
Honlap: archimage.hu/kapcsolat
Forgalmazó a tevékenységével kapcsolatos kifogás jelen pont szerinti elérhetőségeken történt előterjesztését követően legkésőbb 48 órán belül – melybe a munkaszüneti napok ideje nem számít be – érdemben válaszol Végfelhasználó kifogására, megjelölve a jogérvényesítés lehetősége esetén a jogérvényesítés lehetséges helyét, módjait valamint az arra nyitva álló határidőket.
Amennyiben a Forgalmazó és a Végfelhasználó között esetlegesen fennálló jogvita Forgalmazóval való tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva Végfelhasználó számára:
- Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál: Amennyiben Végfelhasználó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról.
- Békéltető testület: A Termékek minőségével, valamint a Szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából Végfelhasználó eljárást kezdeményezhet a lakóhelye szerint illetékes szakmai kamara mellett működő békéltető testületnél.
- Bírósági eljárás: Végfelhasználó jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi IV. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
II., KÜLÖNÖS RENDELKEZÉSEK
II/A. Az AxisVM statikai programrendszer fogalmazására vonatkozóan
1., A FORGALMAZOTT SZOFTVER
A Forgalmazó kijelenti, hogy a Gyártóval kötött megállapodása alapján Megyarországon az AxisVM statikai programrendszer (szoftver) kizárólagos forgalmazására jogosult.
Az AxisVM statikai programrendszer (továbbiakban: Termék) jelenlegi fizikai megjelenési formája: díszdoboz, hardverkulcs (a számítógépes program védelmét szolgálja), pen drive (a számítógépes szoftvertelepítéséhez). A Termék fizikai megjelenési formája a technikai fejlődésnek megfelelően folyamatosan változhat/változik, ez azonban a Termék tartalmát, illetve a jelen Ászf-ben foglaltakat nem befolyásolja.
2., A GYÁRTÓ ADATAI
Cégnév: INTER-CAD Mérnöki Szoftver Fejlesztő és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 1161 Budapest, Gusztáv u. 45.
Cégjegyzékszám: 01-09-074941
Adószám: 10509452-2-42
3., A TÖBBSZÖRÖS TELEPÍTÉS KORLÁTOZÁSA
A Termékhez biztosított termékszám kizárólag egyetlen adatbázis kiszolgáló példányra, és az ahhoz közvetlenül vagy számítógépes hálózaton kapcsolódó munkaállomásokra történő telepítését teszi lehetővé.
A Termék használatát biztosító termékszám egyedi, amely azonosítja a Termék felhasználóját, a használni kívánt Termék típusát. A Terméket és a használatát biztosító termékszámot a Végfelhasználó nem adhatja semmilyen jogcímen harmadik fél birtokába vagy használatába. Amennyiben a Forgalmazó, vagy a Gyártó visszaélést tapasztal a termékszámok használata során, jogában áll az adott termékszámot végérvényesen letiltani.
III. ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
A jelen Ászf-ben nem szabályozott kérdésekben a hatályos magyar Ptk. és más jogszabályok, továbbá a hatályos magyar internet szokások alkalmazandók.
Ezen Általános Szerződési Feltételek hatályba lépésének ideje: 2021. augusztus 11.